Esmaspäev, 31. mai 2010

Teine Uma Pido - seekord Põlvas Indsikurmus

Tänavune Uma Pido meeldis mulle rohkem kui esimene. Esiteks sellepärast, et enne pidu sai näha ka rongkäiku - see andis kogu üritusele palju juurde ja sellega anti võimalus osavõtjaid lähemalt näha ning ühtlasi teada saada, millised koorid osalesid - koore oli ikka uskumatult palju ja isegi väljastpoolt Eesti piire. Rongkäigu lõpuosa vedas aga üsna isevärki koor - tsiklikoor.
Esimest korda sattusin oma elu jooksul Põlva Intsikurmu laululavale ja see jättis väga hea mulje. Esiteks on see kuidagi palju kodusem ja kompaktsem erinevalt Võru Kubijast, teiseks asub see peaaegu et linna keskel, erinevalt taaskord Võru Kubijast, kuhu on kesklinnast umbes viis kilomeetrit. Kolmandaks oli tänavu ka laule kuulda - laulud olid eranditult võru keeles - see ongi Uma Pido mõte. Negatiivsem pool oli see, et kõik ei mahtunud istuma. Küll aga jätkus kohti presidendipaari jaoks, kes austasid üritust oma kohalolekuga. Peo juht Marje Metsur alustas peoga 2 minuti varem, arvates, et kõik on juba kohal, aga see osutus ennatlikuks sammuks, sest presidendimeeskond jõudis kohale kella pealt õigeks ajaks ja nii tuli Metsuril avasõnad uuesti ütelda. Peo lavastajaks oli muide kunagine Rakvere mees Raivo Trass.
Pean tunnistama, et varem ei pidanud ma Põlvat eriti miskiks linnaks, aga teist nädalavahetust järjest sain võimaluse Põlva peal jalutada ja pean kiitma, et väike Põlva on palju ilusam kui Võru. Järve äär on lausa maaliline, pargid korras ja lilli täis. Igasugu veesilmad on aga purskkaevudega atraktiivsemaks muudetud. Kui veel vaadata, kui palju poode on Põlvas, siis tuleb nentida, et tegu on igati arenenud linnaga.
Kõige paremad professionaalsed fotod selle ürituse kohta leiab Maalehest
Uma Lehe aokirjanikud Ülle Harju ja Jan Rahman - viimane on ka mitme UP laulu autor.
Antsla vallavanem ja Võrumaa omavalitsuste liidu esimees Tiit Tõnts.
Rongkäik alustas.
Rongkäigu ninas kannab tuld haanjamiis Agu Hollo, tema taga riigikogu liige Kalvi Kõva, paremal Põlva maavanem Priit Sibul ja Võru maavanema kt Anti Allas.
ETVle annab intervjuud UP lavastaja Raivo Trass.
setod
Räpina kammerkoor
Osula segakoor
Võru Kreutzwaldi gümnaasiumi segakoor
Vahtsõliina kihlkund
Marsivad Tiit ja Vilve Niilo ehk Nopri kohupiimade autorid.

Põlvamaa meeskoor
Võru Kesklinna gümnaasiumi segakoor, nimetahvlit kannab Henn-Hillar Kalkun.
tsiklikoor
Solist Indrek Kalda
Kalkuna Mari
Rohelise Urvaste südikad naised Helina Kärgenberg ja Airi Hallik-Konnula
Trassist vasakul UP projektijuht Triinu Ojar Võru Instituudist.
Eurosaadik ja Võrumaa populaarpersoon nr 1 Ivari Padar ja Anti Allas.

Kommentaare ei ole: