Kolmapäev, 27. veebruar 2008

Punasest ja mustast savist

Siin on näha tulemused minu esimesest kokkupuutest musta saviga. Just mina olin see, kes Aivarile (keraamikaringi õpetaja) pidevalt mõista andis, et tahaks musta savi proovida - olin seda näinud Aivari näitusel. Valge ja punane olid juba üksjagu tüdimust tekitanud. Must savi on aga väga efektne. Ühel päeval ilmuski Aivar musta saviga kohale. Toorena on see porikarva, mitte just eriti voolima kutsuv. Mõistatuslikul kombel aga ei värvunudki see savi ahjus mustaks, vaid jäi pruuniks. Pärast seda hankis Aivar ühe uue musta savi paki. Kas selle tööd tulevad tõesti mustad nagu söetabletid, saame juba hiljem näha.

Mustast savist taldrik. Kahjuks on ta üsna lame, sest kaotas ahjus oma kumeruse. Muster on sisse vajutatud heegeldatud äärepitsiga. Midagi lihtsamat on raske välja mõelda.

Mustast savist vaagen valge savi puudutusega kolmel jalal. See vaagen on tõesti väga efektne, kuigi fotolt see välja ei paistagi. Valge savi on siin igati omal kohal.Tüüpiline ussimeetodil valmistatud punasest savist glasuuritud kauss. Fotol isegi parem kui päris elus.


Sama kauss seestpoolt.

Kommentaare ei ole: